V Praze 7 začíná výstavba pamětní zahrady pro Tamira Wintersteina

14. dubna 2023

Koncem dubna začala v Jankovcově ulici, v sousedství známého projektu Prague Marina Nova, další výstavba. Společnost Daramis učinila první kroky k realizaci pamětní zahrady (Memorial Garden) na počest výjimečné osobnosti Tamira Wintersteina. Memorial Garden poskytne obyvatelům Prahy 7 místo k odpočinku, relaxaci a hrám a současně připomene Tamirův neocenitelný přínos k rozvoji holešovické čtvrti Marina, stejně jako jeho vizionářské myšlenky a jedinečnou osobnost. Uprostřed zahrady bude stát nepřehlédnutelná souprava sestávající z velké 3D tištěné židle, stoličky a lampy, která bude symbolizovat Tamirovu trvalou přítomnost.

Tamirův odkaz:
Tamir Winterstein se narodil v roce 1949 v Bratislavě, byl výjimečnou a inspirativní osobností pro všechny, kteří měli to štěstí ho poznat. Po vysokoškolských studiích založil vlastní stavební společnost. V roce 2000 se přestěhoval do České republiky a se společností Lighthouse Group se podílel na utváření nové podoby našeho hlavního města úspěšnými projekty, jako je obchodní centrum Harfa či přestavba holešovického přístavu.

Koncept Memorial Garden:
Pamětní zahrada v Jankovcově ulici se stane svědectvím vize, úspěchů a filantropického ducha Tamira Wintersteina. Ústředním prvkem bude kolekce 3D tištěných objektů, která se skládá z impozantní židle, doplňující stoličky a svítící lampy, které by měly představovat Tamirovu nehmotnou přítomnost dohlížející na prostředí, které pomáhal utvářet. Pražská mozaika obklopující památník bude odrážet historii a propojí minulost a budoucnost Prahy.

Zde budeme i nadále sdílet další informace o postupu prací a těšíme se na léto, kdy bude zahrada dokončena!